Share:
 

Team Selections

Season 
Round 
Grade 
Adelaide Turf Cricket Association - Sportscentre A2 Grade
Round 2 - Sat 31 Oct 2020 (12:30PM)
ModburyvPayneham
Venue: Modbury OvalMatch ID: 3456033
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Adelaide Turf Cricket Association - B1 Grade
Round 2 - Sat 31 Oct 2020 (12:30PM)
WalkervillevModbury
Venue: Walkerville OvalMatch ID: 3456173
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Adelaide Turf Cricket Association - ISC Teamwear LO Division 3
Round 2 - Sat 31 Oct 2020 (1:00PM)
ModburyvFlinders University
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Adelaide Turf Cricket Association - ISC Teamwear LO Division 6
Round 2 - Sat 31 Oct 2020 (1:00PM)
GlenungavModbury
Venue: Webb OvalMatch ID: 3455840
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
Adelaide Turf Cricket Association - O'Neills Sports Division 1 Group 4
Round 2 - Sat 24 Oct 2020 (1:00PM)
Port Districts (1)defModbury (1)
Venue: Largs Reserve (Main Oval)Match ID: 3474874
Umpires: Umpire1: John Rolfe  
Scorers:  Not specified
Kamburugamuwa, Sathpath K
Hillier, Lachlan
Svaikauskas, Troy R
Grocke, Casey D (c)
Lynch, William C
Stopp, Matthew
O'Neill, Jayden (+)
Foster, Jack
Davis, Luke
James-Boylan, Nelson
Hales, Michael
 
Coach:  Morris, Matthew
Team Manager:  McQueer, Ethan J
Scorer:  McQueer, Ethan J
 
Barrett, Corey L (+)
Lawson, Daniel (c)
Edwards, Travis R
Wood, Alex
Radan, Isaac
Dicker, Peter C
Lamerton, Josh
McNally, Jason D
Massacci, Nic
Payne, Devin
Fogden, Matthew L
 
Coach:  Cesaro, Matt
Adelaide Turf Cricket Association - O'Neills Sports Division 2 Group 5
Round 2 - Sat 24 Oct 2020 (1:00PM)
Modbury (2)def byGepps Cross (1)
Venue: Modbury OvalMatch ID: 3476543
Umpires: Umpire1: Peter Thomas ATCA  Umpire2: Shiek Karim  
Scorers:  Not specified
Canala, Steven J
Hirons, Owen
Gambell, James
Latham, Tyler
Radan, Oliver
Vandervlag, Craig A
Parker, Ryan J
Carpenter, Samuel
Job, Vernon
England, Jayden
Haythorpe, Nathan
 
Partridge, Luke M
Mullins, Hayden J
PARTRIDGE, Joshua M
Antrobus, Adam D
Siebert, Brett M (c)
Barnes, Oliver L
Francis, Nicholas
Ajbani, Aditya
Pandya, Jalay
Ajbani, Kunal (+)
Becker, Noah R
 
Coach:  March, Daniel B
Scorer:  Loader, S A
Adelaide Turf Cricket Association - Under 18 Division 1
Round 2 - Sun 25 Oct 2020 (1:00PM), Sun 1 Nov 2020 (1:00PM)
ModburyvGrange
Venue: Modbury OvalMatch ID: 3496074
Umpires: Umpire1: Michael Vogt  
Scorers:  Not specified
Sims-McLaren, Jayden
Braendler, Angus
Latham, Tyler (c) (+)
Appleton, Benjamin L
McPherson, Angus
Doley, Booth M
Gupta, Daksh
Kerr, Ty
Kerr, Cameron
Baxter, Kyle
Elphick, Liam
Radan, William
 
Coach:  Claessen-Smith, Tanner
 
Wells, Lucas M
Walshaw, Hudson
Walshaw, Declan
Westland, Jack
Connors, Liam
Baldwin, Caleb
Phillips, Jacob
Phillips, Brodie
Edmunds, Charlie M (+)
Edmunds, Luke P
Burt, Jesse
Burt, Kobe
 
Coach:  Walshaw, Jason P
Team Manager:  Edmunds, Marty
Adelaide Turf Cricket Association - Under 16 North Division 2 (Standard Rules)
Round 2 - Sun 25 Oct 2020 (1:00PM), Sun 1 Nov 2020 (1:00PM)
Golden GrovevModbury
Venue: Harpers FieldMatch ID: 3496015
Umpires: Umpire1: Ronald Field  
Scorers:  Not specified
Polkinghorne, Josh
Gammon, Cooper
Field, Jamin
Vincent, Hayden (+)
Richter, Joshua
Gillard, Jack
Lawlor, Harrison (c)
Scott, Luke (+)
Wilson, James
Burt, Noah (+)
Shannon, Jake
Knight, Mason
 
Coach:  Polkinghorne, Adam W
Team Manager:  Venning, Vicki
 
Smith, Cody B
Sneddon, Callum (+)
Millett, Isaac
Parry, Sam
Jelly, Hudson (c)
Bejoy, Maanas
Benny, Alex
Crawford, Emma
McArthur, Matthew
Sharma, Agrim
Jacobs, Marley
 
Coach:  Parry, Ben
North Eastern Junior Cricket Association - U14 - Grading Div 3
Round 3 - Sun 1 Nov 2020 (8:30AM)
AthelstonevModbury
Venue: Max Amber ReserveMatch ID: 3519644
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
North Eastern Junior Cricket Association - U12 - Grading Div 1
Round 3 - Sun 1 Nov 2020 (8:30AM)
Modbury GoldvGlenunga Comets
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
North Eastern Junior Cricket Association - U12 - Grading Div 3
Round 3 - Sun 1 Nov 2020 (8:30AM)
Walkerville CougarsvModbury Brown
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available
North Eastern Junior Cricket Association - Under 10
Round 3 - Sun 1 Nov 2020 (8:30AM)
Modbury GoldvGlenunga Stars
Venue: Greenwith OvalMatch ID: 3515303
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Prosser, George
Miners, Thomas
MacGregor, Charlie
Rajakaruna, Kumarasinghe Imeth
Wickramasinghe, Onitha
Sgro, Jacob
McDonald, William
Hassan, Ali
 
Coach:  Prosser, David
North Eastern Junior Cricket Association - Under 10
Round 3 - Sun 1 Nov 2020 (8:30AM)
Athelstone BluevModbury Brown
Venue: Athelstone SchoolMatch ID: 3515292
Umpires:  Not specified
Scorers:  Not specified
Team not available
 
Team not available
Team not available

Diary