Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
A Grade 7 12 Jan 19
19 Jan 19
Modbury
122 SJ Canala 35 A Verity 28  JL Hallion 5/40 C Calliess 3/17
def by Para Hills
195 C Calliess 39 S O'Connor 28  I Radan 3/52 A Verity 2/15 N Massacci 2/29
and 8/70 KA Hartog 27  I Radan 3/7 N Massacci 2/8 C Elphick 2/8
Modbury Oval 
B Grade 7 12 Jan 19
19 Jan 19
Ingle Farm District
7/216(cc) B Sanderson 75 W Matthews 46 A Guerra 27 C Sandercock 26*  C Hickey 3/51 B Parry 2/50
def Modbury
68  A Guerra 3/24 M Wood 2/4 D Francis 2/5 L Travis 2/10
and 37  A Guerra 4/2 CM HILL 3/6
Rowe Park 
C Grade 4 17 Nov 18
24 Nov 18
Para Hills
def Modbury
Para Hills (Oval #2) 
LO Division 4 11 19 Jan 19 Hope Valley
153  L Oatway 4/15 L Mitchell 4/33
def by Modbury
4/158 B Noble 59 B Mason 57  
St. Paul's College (West Oval - Turf) 
T20 B Grade 3 11 Dec 18 Modbury (2)
8/100(cc)  PA Merritt 3/22 M Wood 2/21
def by Ingle Farm (2)
5/103  Z Worden 2/21
Modbury Oval 
City Holden Smash Div 1 Group 4 3 11 Dec 18 Hectorville
99 EC Fletcher 55  TR Edwards 5/8 J Lamerton 2/20
def by Modbury (1)
8/123(cc) T Grainger-Balding 30*  J Mazzone 3/20 S Lessing 2/15 J Pearson 2/27
Daly Oval 
T20 C Grade 3 11 Dec 18 Modbury (3)
55  MI Clark 4/17 JP Ryan 2/2 CL Dodd 2/8
def by Athelstone (2)
7/115(cc) CL Dodd 31  M Burgess 2/11 S Roy 2/22
Banksia Park International High School (Main Oval) 
Under 17 North Divison 1 7 13 Jan 19
20 Jan 19
Hectorville
72 N Crawford 34  T Grainger-Balding 4/3
and 1/19  
def by Modbury
4/457(dec) J Bastian 150* NJ Maunder 104* L Robinson 83* B Mason 60  AF Van der Haak 2/42
Daly Oval 
Under 15 North Division 1 7 13 Jan 19
20 Jan 19
Modbury
3/283 RJ Parker 102* A Braendler 72* H Oates 30  R Babiak 2/26
def Golden Grove (1)
79  RJ Parker 6/9 A Braendler 2/16
Modbury Oval 
U14 - Grading Div 2 4 4 Nov 18 Golden Grove Maroon
2/104(cc) KA Laird 34*  
def Modbury
7/57(cc)  J Richter 2/2
Harpers Field 
U12 - Grading Div 1 6 18 Nov 18 Modbury Gold
96  B Kerr 2/3 J Stevens 2/12 L Pratt 2/20
def by Walkerville Lions
3/122 A Grace 30* E Thomas 27  
Greenwith Oval 
U12 - Grading Div 2 6 18 Nov 18 North Pines
8/111(cc)  E McKay 3/12 A Dhammu 2/5
def by Modbury Brown
6/112(dec) B Jones 36*  
Andrew Smith Reserve (Main Oval) 
U12 Twenty20 Competition 4 18 Jan 19 Modbury Brown
5/87(cc)  
tied Modbury Gold
3/87(cc)  S Puttagunta 2/10
Modbury Oval 
U14 Twenty20 Competition 4 18 Jan 19 Brahma Lodge
8/101(cc)  E Crawford 3/10
def by Modbury
4/120 BL Axon 34* C Sneddon 29*  J Drewett 2/20
Brahma Lodge Oval (Main Oval) 
U14 Div 3 4 13 Jan 19
20 Jan 19
Modbury
89  H Ratnayake 2/4 CF Fountain 2/5 A Deepu 2/6
def by Athelstone
10/187 CF Fountain 54*  H Jelly 4/10 I Millett 2/16
Banksia Park International High School (Main Oval) 
U12 Div 2 5 20 Jan 19 Modbury Gold
7/108(dec)  C Atkinson 2/2
def Golden Grove Yellow
7/96(cc)  L Underwood 2/12
Greenwith Oval 
U12 Div 3 5 20 Jan 19 Pooraka Blue
7/149(cc)  
def Modbury Brown
7/73(cc)  
The Paddocks (Hard wicket #2) 
Modbury Hawks U10s 11 20 Jan 19 Modbury Gold
6/59(cc)  
def by Glenunga Rockets
3/185(cc)  
The Heights School (Oval 1) 
City Holden Smash T20 Finals Div 1 1 5 Jan 19 Modbury
7/129(cc) A Wood 35 TR Edwards 26  MA Hanson 2/11
def by Pooraka
6/130 MA Hanson 74  J Lamerton 2/9 TR Edwards 2/26
Modbury Oval 
City Holden Smash T20 Finals Div 2 1 5 Jan 19 Old Ignatians
5/122(cc) LM Carr 37* KJ Reynolds 37  
def Modbury (2)
57  MC Robinson 4/8 MK Reichstein 2/9
St. Ignatius College Ovals (Atkinson Oval) 

Diary